Симптоми укусу кліща у собак і перші ознаки
Переносниками багатьох хвороб є іксодові кліщі. З усієї популяції заразні 3-15% кровосисних. Після укусу симптоми проявляються не відразу. Необхідно стежити за поведінкою вихованця, а при перших ознаках інфікування негайно звернутися до ветеринара.
Небезпеку укусу кліща
Слина інфікованого кліща містить токсичні речовини, які можуть викликати у вашого волохатого друга алергічні реакції, патології важливих систем організму. При розчісуванні можливе нагноєння рани з-за проникла інфекції.
Симптоми укусу кліща у собак при токсичному ураженні мозку проявляються ядухою, від якого собака може загинути. Можливі ураження нервової системи полягають у втраті ковтального рефлексу і дисфонії – неможливість видавати звуки. Сприятливим результатом є тимчасова втрата рухової активності з повним відновленням.
Небезпечними наслідками кліщового інфікування є трансмісивні захворювання. До них відносяться:
- Бабезіоз (пироплазмоз) – викликаний мікроорганізмами роду бабезий. Патологія надає згубну дію на еритроцити, внаслідок чого наступає загибель вихованця.
- Гепатозооноз – локалізація паразитів відбувається в лейкоцитах. Симптоми хвороби проявляються після зниження імунітету пса.
- Бореліоз – неврологічні порушення проявляються у формі артриту, який може пройти самостійно. Чотирилапі з Хворобою Лайма заразні для людей.
- Эрлихиоз – паразити проникають в тромбоцити, гранулоцити і моноцити, існує небезпека пошкодження кісткового мозку, органів зору, судин і суглобів. Для людини є ризик зараження від вихованця.
- Бартонеллез – бартонеллы вражають ендотеліальні клітини, макрофаги, еритроцити. Захворювання може розвиватися безсимптомно, але є ризик смерті пса через кілька років. Деякі види бартонелл небезпечні для людини.
Ознаки укусу кліща
Господарю варто показати тварину ветеринару, коли з'являються перші ознаки укусу кліща у собак. Тварина одразу змінює поведінку – з'являється апатія, занепокоєння від кровосмоктаючого. Пес починає часто свербіти, намагаючись позбутися від неприємного сусідства. Через 1-3 доби спостерігається прояв місцевої симптоматики. Наступний тиждень покаже, який кліщ вразив вихованця. Якщо звичайне комаха, то тварина піде на поправку після вилучення кровосмоктаючого. У разі контакту з інфікованою особою, у тварини можуть спостерігатися симптоми одного з небезпечних захворювань.
Інтенсивність ознак у кожного пса проявляється по-різному. Вона залежить від наступних факторів:
- породи і ваги – у маленької особини симптоми виявляться скоріше;
- загального стану здоров'я тварини – сильний імунітет загальмує розвиток клінічних проявів;
- пори року – в спеку симптоматика проявляється швидше;
- наявності супутніх патологій – інші захворювання послаблюють захисні сили організму чотириногого друга, що відіб'ється на інтенсивності проявів.
Місцеві ознаки
Симптоми після укусу кліща у собак проявляються у вигляді місцевої реакції. Якщо кровососущее вдалося знайти і зняти з тварини, то через 2-3 години на місці проникнення комахи проявляється наступна симптоматика:
- почервоніння шкіри;
- набряки різного ступеня;
- постійний свербіж;
- біль помірної ступеня;
- підвищена температура, озноб;
- гранулезный дерматит.
Після видалення кровосмоктаючого обов'язково треба продезінфікувати рану. Невиконання цієї умови може призвести до ризику зараження, виникнення вторинної інфекції, яка проявляється у вигляді нагноєння місця інфікування. Для собак дрібних порід рекомендовані ін'єкції антигістамінних препаратів для зняття свербіння.
Поведінка собаки
Симптоми укусу кліща у собак формують клінічну картину. Її важливим елементом є поведінкові інстинкти тварини. Насторожити господаря мають наступні ознаки укусу кліща у собаки:
- Зниження активності – собака перестає стрибати і бігати, втрачає грайливість, не проситься на прогулянку. У неї виявляється млявість і апатія.
- Втрата апетиту – повна відмова від їжі, навіть від улюблених ласощів. Рідко вдається погодувати тварину насильно.
- Порушення рухових функцій – тварина більше часу проводить в положенні лежачи. Створюється відчуття, що рух приносить йому фізичні страждання. Пересування тварини характеризуються пошатыванием.
Інші симптоми
На 3-5 день з'являються додаткові ознаки інфікування. Вони обумовлені порушеннями ШКТ з причини відмови від їжі тваринного:
- потемніння сечі аж до чорного кольору;
- блювота зі слизом;
- пронос зеленого або яскраво-жовтого кольору;
- неприємний запах від вихованця;
- тремтіння;
- задишка;
- блідість слизових;
- спазми в животі;
- кров в сечі;
- піхвові виділення у сук;
- дисфагія;
- дисфонія.
Відео
Пироплазмоз симптоми. Собаку вкусив кліщ. Автор ветеринар
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!