Герб родини для школи

У сучасних школах дітям часто дають нестандартні домашні завдання: наприклад, скласти вірш або написати розповідь про себе, скласти словесний портрет одного, намалювати сімейний герб. Останнє спрямоване на пробудження інтересу дітей до історії своєї сім'ї і розуміння її цінності.

Як створити сімейний герб

Щоб емблема сім'ї була не просто малюнком, вона повинна містити обов'язкові елементи. За правилами геральдики:

 • класичний герб обов'язково виконується у формі щита;
 • по обидва боки від основного елемента розташовуються фігури-щитотримачі (ними можуть бути люди, різні тварини або фігури, які мають якесь значення для сім'ї);
 • герб може бути обрамлений облямівкою з девізом або зображеннями предметів, пов'язаних з сімейними традиціями;
 • в середині щита знаходиться головний символ (як правило, їм служить яка-небудь тварина, постать або рослина).

Тварина – символ сім'ї

З геральдичним правилам, герб сім'ї може містити до чотирьох тварин. Батькам разом з дитиною варто пошукати в книгах, періодичних виданнях або інтернеті зображення звірів, які символізують притаманні родині якості. Для школи допустимо малювати тварин самостійно за допомогою акварелі або олівців. Вирізані картинки слід підписати, роз'яснивши, яку сімейну межу кожна з них характеризує. Щоб створити герб родини для школи, можете використовувати зображення:

 • фенікса (означає безсмертя, нескінченість);
 • голуба (символізує мир, гармонію);
 • лева (відображає мужність і силу);
 • рибки (символізує успіх, удачу, матеріальний достаток);
 • лебедя (означає вірність, відданість);
 • змії (відображає мудрість);
 • бджоли (символізує працелюбність);
 • дельфіна (даний образ позначає любов, злагода в родині);
 • дракона (уособлює недоторканність, вольовий характер).

Форма щита герба

Першим ділом при створенні герба родини для школи необхідно вибрати відповідний щит. Існує безліч різних форм даного предмета. Раніше на емблемі зображували щит, який відповідає розташуванню міста або тимчасового періоду, який був заснований рід. Батькам і дитині варто разом придумати оригінальну форму сімейного герба, однак можна використовувати вже існуючі шаблони, знайти зразки в інтернеті не становить праці).

При бажанні щит ділиться на кілька зон, кожна з яких буде присвячена певному члену сім'ї. Можете розділити емблему на два сектори – материнський і батьківський, зробивши горизонтальне, вертикальне або діагональне розтин. При цьому символ дитини помістіть посередині. Над щитом повинен знаходиться нашоломник, який, як правило, розфарбовують у срібний або золотий колір. Для її зображення використовують фігури головних уборів, крила, роги, пір'я або вензелі з першою літерою прізвища.

Девіз на гербі родини

Короткий вислів може прикрашати нижню частину герба родини, однак розташувати девіз можна також над щитом або навколо нього, якщо основний елемент емблеми має округлу форму. Висловом може служити будь-який крилатий вислів або власні авторські слова, що представляють вашу сім'ю чи означають її основний принцип. Девізом, крім того, може служити сімейне кредо або ваші життєві непохитні принципи. За бажанням, текст можна зашифрувати, щоб його значення було зрозуміло лише вам.

Як намалювати герб родини своїми руками

Перед початком творчого процесу батькам і дитині варто приділити час розробки теми презентації для школи. Як придумати свій герб? Згадайте ваші улюблені місця, заняття, якими любите займатися разом, хобі. Для зручності створіть список слів, що відображають сімейні цінності. Герб родини для школи може містити опис характеру кожної людини, вираженого у вигляді символічного образу (книга – розум, посмішка – доброта, тощо).

Оскільки проект для школи повинен розповідати про особливості сім'ї, наповніть його максимальною кількістю інформації і детально продумайте, які зображення просто, але ємко розкажуть історію про вас. Тим не менш, не варто надто перевантажувати красиву емблему деталями: обмежтеся чотирма основними символами, предающими сімейні особливості. Можете намалювати природу, як знак того, що ви її любите або зобразити предмети, що характеризують професії батьків, якщо робота для них важлива. Кожну картинку необхідно підписати.

Як скласти герб своєї родини поетапно:

 1. Виберіть відповідні зображення-символи, придумайте до них написи.
 2. Продумайте девіз, форму емблеми. Прагнете створити унікальний зовнішній вигляд проекту – це зробить герб унікальним.
 3. Намалюйте емблему на щільному картоні формату А4 або більше, виріжте її по контуру.
 4. Приклейте вибрані картинки або намалюйте самостійно, вибравши для них відповідне розташування. Попередньо поділіть герб на кілька секцій (кількість повинна відповідати кількості вибраних зображень).
 5. По контуру емблеми сім'ї для школи можете приклеїти красиву стрічку.
 6. Оберіть квіти для промальовування ліній та інших елементів проекту. Це можуть бути просто тони, які вам подобаються, або символічні для сім'ї відтінки. Малювати можна як олівцями або восковими крейдами, так і фломастерами, фарбами, маркерами.
 7. Останній етап – нанесення на роботу девізу. Його слід зробити максимально яскравим, але не великим.

Значення квітів в геральдиці

Як зробити герб вашої родини для школи оригінальним і красивим? Для цього слід підібрати відповідне колірне рішення, причому краще, щоб використані тони несли смислове навантаження. Кожен колір щось символізує, враховуйте це при створенні емблеми:

 • червоний – сміливість, любов;
 • білий – чесність, справедливість;
 • золотий шляхетність, багатство;
 • синій – надія;
 • блакитний – чесність, щастя;
 • помаранчевий – життєрадісність;
 • чорний – мудрість;
 • зелений – спокій, достаток;
 • жовтий – милосердя, віра.

Якщо досвіду в малюванні тварин мало, то, подивившись запропоновані фото і відеоінструкції, ви дізнаєтеся,як намалювати коня олівцем поетапно.

Відео: Як зробити сімейний герб своїми руками

Як зрозуміти і намалювати фамільний герб

Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!