Чому в глушнику збирається вода і капає

Витікає вода з глушника не є критичною несправністю або проблемою. Поява крапель при роботі двигуна, проливання рідини при перегазовке, бурульки взимку вранці не представляють небезпеки в поїздці і не є приводом звернення до автомайстерні або на станцію техобслуговування. Але розуміння причин такої поведінки вашого залізного коня необхідно для усунення майбутніх несправностей вихлопної системи. Наявність у витікаючої рідини домішок різних кольорів може говорити про якість палива, неправильної налаштування запалювання.

Звідки береться вода в глушнику автомобіля

Поява води із вихлопної системи автомобіля пов'язано з проявом фізичного принципу конденсації (осадження) гарячих парів на більш холодному металі. Вступники з двигуна авто продукти згоряння палива мають високу температуру. При їх зіткненні з металом вихлопної труби по всій її довжині відбувається часткова конденсація парів, які переходять у рідкий стан. Ця волога підштовхується потоком газів до глушника, і потім з'являється цівка води або краплі на виході випускної труби.

Застосовуються сучасними системами керамічні каталізатори з платиною, паладієм мають дрібну комірчасту структуру, яка збільшує площу зіткнення вихлопних газів з більш холодною поверхнею. Результатом цього процесу стає те, що конденсат в глушнику збирається в більшому обсязі. Зайва волога може призвести до передчасного зносу і необхідності заміни каталізатора. Замерзаюча по всій довжині керамічних трубок вода може призвести до розтріскування.

Причини конденсату з вихлопної труби

Якщо з глушника капає вода – це не страшно. Конденсація пари відбувається при їх охолодженні або стисканні. Але варто звернути увагу на кількість викидів, періодичність появи, колір рідини. Багато води в глушнику може з'явитися з цілого ряду причин. На обсяг виробленого конденсату впливає кілька чинників:

 • якість палива – одним з продуктів згоряння суміші палива і кисню стає вода, а чим гірше якість бензину, тим більша кількість води буде при вихлопі;
 • термін експлуатації автомобіля – зношені двигуни починають пропускати масло або охолоджуючу рідину в камеру згоряння і додається волога з них;
 • попадання вологи в бензин через горловину бензобака – вода накопичується на дні бака і з часом може досягти рівня фільтра забору палива паливного насоса;
 • сезон року – в холодну пору року конденсація відбувається швидше;

Регулярна експлуатація машини

Режим експлуатації автомобіля впливає на кількість конденсату з вихлопної труби. При пересуванні по місту відбуваються часті зупинки на світлофорах, перехрестях. Часте переключення передач на знижених швидкостях призводить до більшого витраті палива і більшого виходу вологи. Вода накопичується в об'ємних частинах вихлопної системи – блоках каталізаторів, нормалізаторів і глушнику. Для видування води з резервуарів необхідний сильний потік вихлопних газів, який з'являється при натисканні на газ та підтримці високих обертів двигуна.

Автозапуск автомобіля

До додаткової витрати палива і збільшення конденсату призводить використання системи автозапуску автомобіля. Це можуть бути періодичні прогрівання двигуна в регіонах з низькою температурою в нічний час доби взимку. Повноцінного вихлопу при цьому не відбувається, але прогрівання всієї вихлопної системи і наступна зупинка роботи двигуна, охолодження труб призводять до появи конденсату. Вранці перетворення в лід може викликати труднощі при спробі завести автомобіль. Щоб уникнути цього, краще ставити авто з нахилом вниз задній частині.

Велике тиск у вихлопній трубі при різкому натисканні газу

Натискання педалі газу збільшує кількість обертів двигуна, швидкість згоряння палива і обсяг вихлопних газів. Якщо натискати ривками з великими паузами, то кількість газу, що потрапляє в глушник, буде приводити до більшої його конденсації. Наступне за цим зниження оборотів не зможе створити сильного потоку газів для видування цієї вологи з вихлопної системи. Як наслідок, капає конденсат з глушника менше. Призведе такий процес збільшення кількості води, яка буде стікати до нижніх елементів вихлопної труби.

Чи небезпечна вода в глушнику авто

Для відрегульованого двигуна скупчення конденсату в глушнику нешкідливо. Продукти згоряння включають сильні кислотоутворюючі компоненти – оксиди азоту, сірки, різні вуглеводні та інші. Створювана при конденсації рідина має виражені кислотні властивості, які надають роз'їдає вплив на метал. Дія цих кислот посилюється високою температурою, що призводить до прискореної корозії металу. Це може привести до появи дір у глушнику. Конструкція вихлопної системи зварна, тому буде потрібно заміна елемента цілком.

У зимовий час

Збільшення кількості конденсованого рідини в зимовий час року призводить до її замерзання і утворення льоду. Його поява в резервуарі каталізатора здатне закупорити дрібні отвори. Це може призвести до зносу інших ділянок цього елемента, навантаження на які при запуску двигуна зросте. При замерзанні води її об'єм збільшується, що може привести до появи тріщин в окремих елементах вихлопної системи. Скупчення великої кількості рідини на виході з глушника і зростання крижаної пробки здатні повністю перекрити просвіт в трубі.

Незвичайний колір конденсату

При працюючому на холостих обертах двигун разом з конденсатом може відбуватися інтенсивне виділення різних газоподібних речовин і розбризкуватися з вихлопної труби рідина різних кольорів. Варто придивитися до її відтінку – це може бути ознакою несправності автомобіля. Основними причинами появи різних відтінків можуть бути як неякісне паливо, так і попадання в двигун масел, охолоджуючої рідини. Приводами для занепокоєння можуть бути:

 • чорний або темно-сірий колір – говорить про збільшення сажі у вихлопі, неправильному регулюванні випередження запалювання або налаштувань карбюратора в карбюраторних автомобілях, у інжекторних моделей – про великій кількості не згорають присадок в паливі;
 • жовто-зелений – про підвищений вміст сірки в паливі;
 • синій – буває при попаданні масла і антифризу через кільця циліндрів в продукти горіння або при окисленні мідних деталей вихлопної системи.

Як самостійно провести діагностику

Для виявлення причини, звідки в глушнику вода, необхідно визначення кольору вихлопного конденсату. Для цього і для виявлення можливих несправностей автомобіля слід провести первинну діагностику. Цю процедуру можна виконати самостійно. Для цього:

 • прогрійте двигун;
 • піднесіть до отвору вихлопної труби аркуш щільного білого паперу;
 • дайте їй висохнути;
 • проаналізуйте колір плям.

За кольором плям можна зробити висновок про проблемних місцях вашого двигуна. Якщо продукти конденсації не нешкідливі і є привід турбуватися про стан вашого автомобіля, виконайте наступне:

 • зробіть візуальний огляд двигуна зовні, шлангів, якості хомутів, прокладок, свічок запалювання, клапанів;
 • зверніть увагу на наявність або відсутність білої плівки в горловині масляного отвори;
 • поміняйте автозаправну станцію і спробуйте залити високоякісне паливо;
 • на ямі або підйомнику огляньте з ліхтарем вихлопну систему від колектора до вихлопної труби;
 • наявність отворів може бути визначено по зміні звуку працюючого двигуна або попаданню запаху вихлопу в салон авто;
 • при відсутності зовнішніх пошкоджень або несправностей та наявності плям на папері зверніться до фахівців по функціонуванню вихлопних систем спеціалізованої станції технічного обслуговування вашої марки авто.

Способи усунення конденсату в глушнику

При відсутності явних несправностей автомобіля, двигуна або вихлопної системи для зниження кількості конденсату і збирання в глушники води слід дотримуватися простих правил:

 1. Паркуйте автомобіль капотом вниз для спрощення випаровування вихлопних газів з системи.
 2. Зберігайте авто в теплому гаражі або знайдіть можливість прогрівати вихлопну трубу раз в місяць без увімкненого двигуна для випаровування вологи.
 3. При їзді по міських вулицях вибирайте активні ділянки для проїзду на підвищених обертах.
 4. Регулярний контроль якості вихлопних газів і вмісту в ньому шкідливих речовин з заміною каталізатора не тільки зробить чистішим повітря в місті, але і повідомить вам про несправності двигуна.
 5. Проводите регулярне техобслуговування, профілактику вихлопної системи, додаткові регулювання двигуна, зміну фільтрів, свічок запалювання, оновлюйте паливно-мастильні матеріали.
 6. Кожні 2-3 року виробляєте повне очищення паливного бака з заміною паливного фільтра.
 7. Пам'ятайте, що захистити свій автомобіль від проблем в майбутньому можете тільки ви.

Відео

Конденсат в глушнику

Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!