Як вибрати стиглий гранат і солодкий. Способи визначити в магазині самий стиглий гранат

Той, хто не знає, як слід вибирати гранат, ризикує завжди купувати незрілий і смачний плід. Тому існують спеціальні правила, за якими варто орієнтуватися, щоб придбати поспевший, солодкий, корисний продукт, повний вітамінів.

Як вибирати гранат

Справжні цінителі вибирають гранат за кольором, вагою і шкірці. Колір варіюється від оранжево-жовтого до буро-червоного, залежить від виду і часу, коли він почав дозрівати. Вважається, що стиглий фрукт обов'язково червоний або бордовий, але це не так: існують білий і рожевий плоди, які не поступаються класичному за наявності корисних мікроелементів. Незрілий ж (будь-якого типу) пізнаваний по твердій і зеленій шкірці. Якщо ви не знаєте, як правильно вибирати гранат, зверніть увагу на його шкірку. Вона повинна:

  • бути сухою і тонкою;
  • обтягувати зернятка;
  • не мати гнилі або дивних плям неприродних відтінків – як зовні, так і всередині;
  • бути цілою, без тріщин і вм'ятин.

Якісний продукт лише на вигляд легкий. Акцентуйте увагу на ваги, адже вага залежить від розміру соковитих зерен – важкий точно плід соковитий, а незрілий – легкий. Ще вибір роблять по звуку: варто акуратно постукати по фрукту вказівним пальцем – почується звук, ніби торкаєтеся до металу. Якщо він приглушений, значить, зерно всередині кисле, позбавлене соку. Зрілість визначається і по суцвіттю (зав'язі) – квітка зобов'язаний бути сухим, дозрілим, без наявності якої-небудь зелені.

Як вибрати гранат в магазині

Найчастіше спереду кладуть зіпсований, незрілий або переспевший товар, що має пошкодження, тому вибрати гранат в магазині не так просто. Доведеться вибирати з нової партії, яка зберігається позаду інших, але повинна виглядати краще. Візьміть вподобаний на вигляд фрукт і перевірте: на дотик він повинен бути твердим, без будь-яких м'яких ділянок або коричневих плям. Поступово натискайте на нього – якщо під пальцями утворюються виїмки, варто відмовитися від покупки.

Добре, коли поруч лежить надрізаний плід, щоб переконатися, що всередині він нормальний. Ви маєте повне право попросити надрізати овоч або фрукт, щоб купити адекватний продукт, який починає дозрівати, але у великих магазинах рідко дозволяють дану примха, тому найкраще робити такі покупки на ринку. Зараз ви знаєте, як вибрати білий або інший гранат з асортименту в маркеті.

Як визначити стиглий гранат

Визначити стиглий гранат можна, коли у продукції є розріз. Важливо дивитися, щоб всередині плід був соковитим, а зерна рівними і красивими, розділеними тонкими перетинками. М'який продукт з коричневими плямами явно гнилий, він вже перезрілий. На зернах теж можуть бути плями або навіть мох, якщо продукція лежить давно, будьте уважні. Коли не знаєте, як визначити стиглість граната, понюхайте його: зрілий плід має нейтральний солодкуватий запах, а сильний запах говорить про те, що він став встигати кілька місяців тому.

Як вибрати смачний гранат

М'який, зелений або пошкоджений фрукт смачним не буде – доведеться пробувати кислоту, а не бажану насолоду. Вибираючи смачний гранат, відштовхуйтеся від сказаного вище. Заодно віддавайте перевагу партіям, які доставлялися з сусідніх країн – Узбекистану або Туреччини. Остання країна пропонує покупцям не тільки класичний рубіновий, але і білий сорт, в якому більше вітамінів, ніж в яблуці, а всередині він світлий і солодкий. Беріть гранат турецька – він більш смачний і товстий, ніж узбецький «побратим», швидше починає заспівати.

Як вибрати солодкий гранат

Солодкий плід чи ні, можна зрозуміти тільки на смак. Щоб купити потрібний фрукт, потрібно йти на ринок, де продавці з задоволенням надрежут і дадуть спробувати пару зерен. Краще порівнювати продукцію з різних лотків перед тим, як приймати підсумкове рішення. Вибираючи солодкий гранат, заодно обов'язково уточнюйте у продавців країну, де зібрали плоди, і приблизний час, коли вони почали дозрівати.

Відео: як правильно вибрати гранат

Як вибрати гранат

Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!