Лікування ентеробіозу у дітей

У дитячому віці ризик розвитку інфекційних захворювань великий, а увагу необхідно акцентувати на хвороби немитих рук. Так педіатри називають ентеробіоз, який викликаний активністю гостриків. Лікування повинно бути комплексним, при цьому вимагає негайного реагування на проблему зі здоров'ям.

Як позбутися від гостриків

Продуктивне лікування ентеробіозу у дітей починається з діагностики недуги і постановки діагнозу. Яйця гостриків гельмінтів скупчуються навколо анального отвору, тому лікарі виконують зішкріб на ентеробіоз. Загальний аналіз калу в такій клінічній картині є неефективним методом діагностики. Після визначення хвороби немитих рук педіатр рекомендує батькам, ніж лікувати гострики у дітей. Вилікуватися можна через 5-7 днів, якщо дотримуватись рекомендацій лікаря.

Медикаментозне засіб від гостриків для дітей

Протигельмінтні препарати допомагають дитині швидко вилікуватись, головне – чітко дотримуватися запропоновану схему лікування. Таблетки мають токсичну дію, тому при порушенні добових норм можуть погіршити загальний стан дитини, спровокувати побічні явища у дитячому організмі. Хворому рекомендується приймати через рот наступні медикаменти:

 1. Вермокс – синтетичний препарат проти глистів, застосовують одноразово. Є вікові обмеження – не рекомендований пацієнтам до 2 років.
 2. Немозол – лікувальна суспензія, дозування якої визначається відповідно до вікової категорії дитини.
 3. Пірантел – синтетичне ліки проти глистів, яке має кілька форм випуску. Застосовується одноразово, доза залежить від ваги пацієнта.
 4. Альбендазол – таблетки проти гостриків, які дозволено давати навіть новонародженим за рекомендацією педіатра.

Як вивести гостриків після прийняття препарату

Миттєве дію противогельминтных препаратів спрямовано на вогнище патології, а основне завдання – знищити патогенну флору (у даному випадку знищити глистні інвазії). Активні речовини запропонованих вище препаратів порушують цілісність мембран гостриків, пригнічують їх активність, але не сприяють продуктивному виведенню з організму.

Лікування ентеробіозу у дітей має бути комплексним, додатково передбачати прийом сорбентів. Представники цієї фармакологічної групи нормалізують мікрофлору кишечника, усувають продукти інтоксикації і забезпечують їх безперешкодне усунення природним шляхом. Особливою популярністю в педіатрії користуються наступні медикаменти:

 • Смекта;
 • Лінекс;
 • Полифепам;
 • Лактофільтрум;
 • Біфідумбактерин.

Коли приймати препарат від гостриків для дітей повторно

Щоб повністю вилікуватися, прийому разової порції протигельмінтної препарату дитині зовсім недостатньо, необхідно пройти повторний курс. Вдруге прийняти ліки рекомендується тільки через два тижні, щоб закріпити отриманий терапевтичний ефект. Тільки після цього можна виконати другий зішкріб на ентеробіоз, щоб підтвердити остаточне одужання маленького пацієнта і надати відповідну довідку в дитячий садок.

Як лікувати ентеробіоз у дітей

Якщо в задньому проході з'явився свербіж, почервоніла шкіра навколо заднього проходу, не виключене зараження энтеробиозом. Кожна людина в дитинстві стикався з такою проблемою, якщо систематично нехтував виконанням обов'язкових гігієнічних процедур. Хвороба може виникнути і в грудному, і в старшому віці, але в будь-якому разі діяти треба негайно. Симптоми ентеробіозу вельми красномовні, а після діагностики в лабораторії необхідно почати термінове лікування від гостриків у дітей.

Ліки від гостриків для дітей широкого спектру дії

Щоб визначити схему інтенсивної терапії, рекомендується звернутися за консультацією до гельминтологу або інфекціоніста, а методи домашнього самолікування важливо взагалі виключити. Препарати широкого дії є невід'ємною складовою успішного лікування ентеробіозу у дітей, головне – дотримуватися показання і дозування, вивчити протипоказання і можливі побічні явища у конкретному випадку. При відповіді на питання про те, як лікувати гострики у дітей, лікарі акцентують увагу на наступних медикаментів:

 1. Піперазин – це таблетки для перорального прийому, які забезпечують ефективне лікування ентеробіозу. Активні речовини паралізують гладку мускулатуру паразитів, знижують їх здатність до розмноження, сприяють продуктивному виведенню з організму дитини природним шляхом.
 2. Мебендазол – протиглисний засіб, яке паралізує нервову систему гостриків, знижує здатність до розмноження паразитів, виводить їх в неактивному стані організму дитини. Є медичні протипоказання, тому рекомендується проконсультуватися з дільничним педіатром у плані такого призначення.
 3. Ворміл – таблетки, які потрібно прийняти одноразово. Така терапія повинна проводитися з великою обережністю, оскільки в інструкції вказані численні протипоказання, побічні явища. Особливо небезпечні випадки передозування, представлені порушенням слуху, зоровими галюцинаціями та іншими аномаліями.

Таблетки від гостриків для дітей вузької спрямованості

 1. Зентел – це нетоксичний ліки від ентеробіозу, яке при лікуванні дітей бажано замовити та купити у формі суспензії. Варто препарат недорого, а однієї дози на ніч вистачає для остаточного позбавлення від шкідливих паразитів.
 2. Пірантел – препарат від ентеробіозу, який має кілька форм випуску. Після його застосування активні компоненти впливають на нервово-м'язову систему глистів, в результаті чого процес виведення патогенної флори з організму малюка продуктивний і непомітний.
 3. Декарис – перевірений часом лікарський препарат, де разова доза ліків забезпечує остаточне позбавлення від патогенної флори. Через 2 тижні покладено повторний прийом, щоб закріпити перед виконанням контрольного зскрібка на ентеробіоз отриманий терапевтичний ефект.

Свічки від гостриків

Щоб прискорити лікування ентеробіозу, можна використовувати ректально свічки, які прописує лікар. Список протипоказань та побічних явищ мінімальний, оскільки ліки лише незначною мірою всмоктується в системний кровотік. Окремо таке лікування посереднє, а в комплексі з протиглистовими таблетками забезпечує миттєве позбавлення від патогенної флори. Частіше призначають такі свічки від ентеробіозу:

 1. Гельмавитол медикамент з рослинним походженням, який без побічних явищ усуває гельмінтів.
 2. Нигелла Sativa – це не тільки протигельмінтний засіб, але і потужний імуностимулятор, який дозволений до застосування з 6 років.
 3. Ворміл – свічки можна з перших днів життя, але серед побічних явищ варто акцентувати увагу на посилилися ознаки диспепсії.

Чим лікувати ентеробіоз у дітей у важкій формі

В легкій формі лікування ентеробіозу успішно при використанні методів альтернативної медицини, регулярній зміні постільної і нижньої білизни, дотриманні обов'язкових заходів профілактики. В домашніх умовах черв'яки знижують свою активність, відмирають. Якщо хвороба запущена, без додаткового застосування протиглистових таблеток і свічок, вітамінних комплексів позитивна динаміка ентеробіозу у дітей неможлива.

Лікування гостриків народними засобами

 1. Подрібнити часник. 1 ч. л. готової кашки залити склянкою молока, кип'ятити на вогні 5-7 хвилин. Остудити і приймати вранці і перед сном протягом тижня. Ціна такого лікування мінімальна, висока ефективність лікування.
 2. Приготувати класичним способом відвар полину (1 ст. л. сировини запарити в 200 мл окропу). Використовувати остиглий відвар для виконання клізми, оскільки випити гірку рідину дітям буде проблематично. Ціна трави – до 100 рублів.
 3. Пижмо у вигляді відвару можна застосовувати через рот і використовувати для виконання противогельминтной клізми. Потрібно 2-3 процедури, і гострики гинуть з подальшим виведенням з організму. Ціна пижма – 100 рублів.

Ціна лікування ентеробіозу у дітей

Вартість протиглистових препаратів має кілька визначальних критеріїв. Набагато дешевше і зручніше визначені педіатром ліки купити в інтернет-аптеці, попередньо вивчити фото упаковки, інструкцію. Ціни медикаментів залежать від продуктивності та хімічного складу, торговельної марки та можливого курсу лікування. Нижче представлені надійні помічники від ентеробіозу. Їх ціни наступні:

 • Пірантел (суспензія) – 100-150 рублів;
 • Ворміл (таблетки) – 150 рублів;
 • Декарис (таблетки) – 150 рублів.

Відео: дитячий ентеробіоз

Ентеробіоз - Школа доктора Комаровського

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!