Гірудотерапія - шкода і користь для жіночого організму. Застосування гірудотерапії в гінекології, відео

Гірудотерапія є одним з найдавніших способів терапії серйозних захворювань. Сучасні клінічні дослідження довели ефективність використання п'явок у лікуванні хвороб різних систем і органів людини, особливо успішно застосовується гірудотерапія в гінекології. До недавнього часу такого роду методика лікування вважалася застарілим методом альтернативної медицини, але на сьогоднішній день п'явки вже внесені до переліку лікарських засобів, а гірудотерапія зареєстрована в якості офіційного медичного методу.

Що таке гірудотерапія

Суть лікування п'явками полягає не в самому укусі кільчастого хробака, а в його насиченою різноманітними компонентами слині. Чим корисні п'явки? Секрет слинних залоз, активно виділяється цими тваринами під час укусу, насичений безліччю біологічно активних речовин, які діють на організм людини, подібно цілого комплексу вітамінів і мінералів.

Відмітною якістю п'явки можна назвати її точне розуміння локалізації проблемної області і безпомилковий вибір місця укусу, злагода з розташуванням акупунктурних точок. Повне відновлення захисних сил організму після гірудотерапії відбувається через 10 сеансів і досягається такий ефект внаслідок того, що після процедури з ранки пацієнта сочиться «відпрацьована» лімфа. Піявочна слина містить сотні корисних елементів, найбільш важливими з яких є:

 1. Апіраза – перешкоджає утворенню атеросклеротичних бляшок.
 2. Дестабілаза – знищує тромби, надає профілактику їх повторного формування.
 3. Гірудин – розріджує кров.
 4. Оргелаза – бере участь у створенні капілярів.
 5. Гіалуронідаза – чинить бактерицидну дію.

Свідчення

Застосування гірудотерапії в гінекології дає хороші результати при терапії багатьох серйозних захворювань. Позитивна динаміка розвитку патологій у жінок спостерігається вже в процесі лікувального курсу. Доцільно здійснювати «пиявочные» сеанси в післяопераційний період як профілактику виникнення спайок. Показаннями до призначення гірудотерапії в гінекології є наступні стани:

 • ендометріоз;
 • фіброма;
 • міома (крім субмукозной локалізації вузла);
 • гіперплазія ендометрія;
 • ерозія шийки матки;
 • порушення менструації;
 • мастопатія;
 • кісти яєчників;
 • фіброміоми матки;
 • жіноче та чоловіче безпліддя;
 • бартолініт;
 • цистит;
 • чистка після викидня.

Протипоказання

Гірудотерапія повинна проводитися тільки досвідченим лікарем-гирудотерапевтом. Самим небезпечним станом, при якому лікування п'явками категорично заборонено – гемофілія. При такому захворюванні кров не згортається, і можливий розвиток тяжких наслідків у вигляді сильних кровотеч. Правильно проведений сеанс укусів п'явок допоможе усунути можливість заподіяння будь-якої шкоди пацієнтові і забезпечить ефективність лікування захворювання без ускладнень. Гірудотерапія має ряд інших протипоказань:

 • вагітність;
 • алергія;
 • анемія;
 • дитячий вік до 12 років;
 • інфаркт;
 • інсульт;
 • онкологічні захворювання.

Лікування п'явками в гінекології

У гінекології гірудотерапія знайшла широке застосування. Лікування п'явками надає благотворну дію на гормональний фон, покращує загальні показники жіночого здоров'я, виліковує серйозні захворювання репродуктивних органів. «Кровососи» допомагають позбутися від хворобливих менструальних кровотеч, клімактеричного синдрому. Курс гірудотерапії рекомендується проходити незалежно від наявності або відсутності гінекологічних проблем.

Безпліддя

Успішно застосовується гірудотерапія при безплідді як жіночому, так і чоловічому. При цьому необхідно адекватно підходити до розуміння витоків цього захворювання і враховувати всі негативні фактори. Відсутність важливих репродуктивних органів «кровососи» вилікувати не можуть, але усунути несприятливі явища у вигляді: спайкового процесу в трубах, гормонального дисбалансу, запалень органів малого тазу – цілком їм під силу. Застосовуються п'явки в гінекології при безплідді вельми продуктивно, що дає багатьом сім'ям хороші шанси відчути на собі щастя материнства і батьківства.

Мастопатії

Неправильна робота молочних залоз провокує появу багатьох захворювань: міома матки, ендометріоз, рак молочної залози. Причиною розвитку патології служить дисбаланс жіночих гормонів. При цьому від гірудотерапії потрібне формування комплексного підходу до вирішення проблеми. Лікування повинно супроводжуватися паралельним контролем стану інших пов'язаних із захворюванням органів. Після курсу гірудотерапії симптоми мастопатії зникають, і настає дозвіл захворювання:

 • Усуваються венозні і лімфатичні застої.
 • «Розходяться» вузли.

Ендометріозу

Розростання клітин ендометрію за межами матки важко піддається лікуванню. Гірудотерапія тут використовується спільно з консервативними методами. Лікування п'явками нормалізує кровообіг ураженої області, «блокує» розвиток трофічних змін органів малого тазу, позбавляє від застоїв. Надалі такий вплив сприятливо позначається на перебігу вагітності і загальному самопочутті майбутньої мами.

Міоми матки

Доброякісна пухлина матки виникає на тлі надлишкової вироблення естрогену, що нерідко заважає прикріплення плодового яйця до ендометрію. Слина п'явки володіє особливими ферментами, нормалізують гормональний дисбаланс, внаслідок чого пухлина перестає прогресувати. Попередження застійних явищ, що відбувається в процесі гірудотерапії, перешкоджає виникненню варикозу вен проблемної області.

Постановка п'явок

Як ставити п'явки? Схема постановки «кровососів» під час гірудотерапії підбирається фахівцем для кожного пацієнта індивідуально і залежить від природи захворювання. За один прийом гірудотерапії лікар може ставити від 2 до 7 черв на патологичный ділянку. П'явки в піхву вводяться при ендометріозі і кріпляться біля шийки матки. Мастопатія вимагає вагінального розміщення «кровососів» з одночасною їх посадкою на грудях і сідницях пацієнта. Спеціальні точки гірудотерапії розташовані в наступних областях:

 • періанальній;
 • паховій;
 • крижової;
 • лонної.

Відео: Користь п'явок для жіночого здоров'я

Гірудотерапія в гінекології

Відгуки

Олена, 28 роківБлизько 5 років боролася з безпліддям – ніякі засоби не допомагали мені стати матір'ю. За порадою лікаря вирішила спробувати гірудотерапію. На моє здивування, після закінчення курсу лікування п'явками тест на вагітність показав 2 смужки. Гірудотерапія дуже допомогла нам з чоловіком стати щасливими батьками двох хлопчиків.
Ольга, 40 роківДовгий час лікувалася від ендометріозу всіма методами сучасної медицини. Лікарі вже відмовилися від мене, коли на допомогу прийшли п'явки. Спочатку гірудотерапія не вселяла мені довіри, але після 2 сеансів лікування пішли ріжучі болі внизу живота, покращився загальний стан мого здоров'я. Після завершення терапії п'явками в один день, зрозуміла, що вагітна.
Альона, 38 роківУ результаті розвитку мастопатії наді мною нависла серйозна загроза – рак грудей. Діагноз мене просто шокував, не хотілося щось планувати, зустрічатися з друзями, вести колишній спосіб життя. З гірудотерапією познайомилася випадково, і п'явки – зовсім неприємні на вигляд істоти – допомогли мені згодом побороти хворобу.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!