Протисудомні препарати - список: застосування при епілепсії та невралгії

Дана група ліків використовується для усунення або попередження судом, мають різну природу походження. Препарати від судом включають в себе перелік медикаментів, які, як правило, застосовуються при прояві у людини епілепсії і називаються протиепілептичні засоби.

Дія протисудомних препаратів

Під час нападу людина відчуває не тільки м'язові спазми, але і больові відчуття з-за них. Дія протисудомних препаратів спрямовано на усунення цих проявів, купірування нападу, щоб він не перейшов від болю до епілептичних, конвульсійним явищ. Нервовий імпульс активується разом з конкретною групою нейронів так само, як це відбувається при передачі від нейронів моторного типу з кори головного мозку.

Протисудомні таблетки повинні усунути біль, спазми м'язів без пригнічення центральної нервової системи. Підбираються такі медикаменти індивідуально, враховується ступінь складності патології. Залежно від цього медикаменти можуть застосовуватися певний період або все життя, якщо діагностована генетична або хронічна форма хвороби.

Групи протисудомних препаратів

Для запобігання епілептичних припадків, конвульсій медиками були розроблені різні засоби, які мають відмінності за принципом дії. Призначати конкретні антиконвульсанти повинен лікар на основі природи походження судом. Виділяють наступні групи протисудомних препаратів:

Група

Назва

Дія

Барбітурати та похідні

Фенобарбітал, Бензамил, Бензоилбарбамил, Бензонал, Бензобамил.

Спрямовані на гальмування нейронів епілептичного вогнища. Як правило, на ЦНС надає невибіркове пригнічувальну дію.

Препарати на основі бензодіазепіну

Ривотрил, Клоназепам, Икторивил, Антелепсин, Раватрил, Клонопин, Икторил.

Ці медикаменти виявляються активність гальмівних нейронів, впливаючи на рецептори ГАМК.

Иминостильбены

Карбамазепін, Зептол, Финлепсин, Амизепин, Тегретол.

Надають обмежувальне дію на поширення електричного потенціалу по нейронам.

Вальпроат натрію і його похідні

Ацедіпрол, Эпилим, Вальпроат натрію, Апилепсин, Вальпарин, Диплексил, Конвулекс.

Чинять седативний, транквілізуючий ефект, поліпшують емоційний фон хворого.

Сукцинимиды

Етосуксимід, Пуфемид, Ронтон, Сукцимал, Этимал, Суксілеп, Пікнолепсін,

Вальпарин, Дифенін, Ксанакс, Кеппра, Актинервал;

Призначаються для лікування абсансів, таблетки є блокатором кальцієвих каналів. Усувають спазми м'язів при невралгії.

Протисудомні препарати при епілепсії

Деякі засоби відпускаються без рецепта, тільки деякі з них. Будь-які пігулки від епілепсії повинен призначати тільки лікар, щоб уникнути побічних ефектів і не спровокувати ускладнення. Важливо своєчасно звернутися в лікарню, швидка діагностика збільшить шанси на ремісію, тривалість прийому медикаменту. Популярні протисудомні препарати при епілепсії представлені в списку нижче:

  1. Фенитон. Таблетки відносяться до групи гідантоїну, використовується для невеликого уповільнення реакції нервових закінчень. Це допомагає стабілізувати нейронні мембрани. Призначається, як правило, хворим, які страждають від частих судом.
  2. Фенобарбітал. Входить в список барбітуратів, активно застосовується для терапії на перших стадіях, для підтримання ремісії. Володіє ліки м'яким заспокійливим ефектом, якого під час епілепсії не завжди вистачає, тому часто призначають його разом з іншими препаратами.
  3. Ламотриджин. Вважається одним з найбільш сильних протиепілептичних засобів. Правильно розписаний курс лікування може повністю стабілізувати роботу нервової системи без порушення вивільнення амінокислот.
  4. Бензобамил. Це лікарський засіб володіє низькою токсичністю, м'яким дією, тому його можна призначати дитині, яка страждає від судом. Протипоказано засіб людям з патологіями серця, нирок, печінки.
  5. Вальпроат натрію. Це антиэпилептический препарат, що призначається ще при розладах поведінки. Володіє поруч серйозних побічних ефектів: появу висипу, погіршення ясності свідомості, зниження згортання крові, ожиріння, погіршення кровообігу.
  6. Примідон. Це протиепілептичний препарат використовується при тяжких нападах епілепсії. Ліки надає потужне затормаживающее дії на пошкоджені нейрони, що допомагає купірувати напади. Приймати це протисудомний можна тільки після консультації з лікарем.

Протисудомні препарати при невралгії

рекомендується якомога раніше розпочати лікування, для цього потрібно звернутися до фахівця після перших же симптомів захворювання. Терапія ґрунтується на цілому комплексі медикаментів, щоб усунути причини і ознаки ураження нерва. Протисудомні засоби займають провідну роль у лікуванні. Вони потрібні для запобігання нападів епілепсії, судом. Використовують наступні протисудомні препарати при невралгії:

  1. Клоназепам. Є похідним від бензодіазепіну, відрізняється тим, що має анксіолітичну, протисудомну, заспокійливу дію. Механізм дії активної речовини допомагає налагодити сон, розслабити м'язи. Використовувати без припису лікаря навіть по інструкції не рекомендується.
  2. Карбамазепін. За класифікацією медикамент відноситься до иминостильбенам. Чинить виражену протисудомну, помірну антидепресивну дію, нормалізує емоційний фон. Допомагає відчутно знизити больові відчуття при невралгії. Протиепілептичний препарат діє швидко, але курс завжди буде довгим, тому що із-за передчасної відмови від медикаменту болі можуть повернутися.
  3. Фенобарбітал. Відноситься до групи барбітуратів, які виступають при лікуванні невралгії у ролі заспокійливого, снодійного препарату. Це протисудомний призначається не великих дозах, приймати його слід строго за приписом лікаря, тому що побічні ефекти антиконвульсантів протипоказані при ряді інших захворювань.

Протисудомні препарати для дітей

Вибір в даному випадку падає на медикаменти, які повинні значно знизити збудливість ЦНС. Багато ліків такого типу можуть бути небезпечні для малюка, тому що пригнічують дихання. Протисудомні препарати для дітей поділяються на дві групи за ступенем небезпеки для дитини:

  • Кошти, мало впливають на дихання: лідокаїн, бензодіазепіни, оксибутираты, фентаніл, дроперидол.
  • Більш небезпечні речовини, що чинять депресивну дію: барбітурати, хлоралгідрат, сульфат магнію.

При підборі ліки для малюків дуже важливі особливості фармакології препарату, дорослі менш сприйнятливі до побічних ефектів, ніж дитина. У список основних засобів, які використовують при терапії дітей, входять наступне ліки:

  1. Дроперидол, Фентаніл– чинять ефективний вплив на гіпокамп, з якого надходить сигнал судом, але в складі відсутня морфін, що у немовлят до 1 року може викликати проблеми з диханням. Вирішити цю проблему можна за допомогою налорфина.
  2. Бензодіазепіни– використовується, як правило, сибазон, який може мати назву діазепам або седуксен . Внутрішньовенне введення препарату зупиняють судоми протягом 5 хвилин, пригнічення дихання може спостерігатися при великих дозах медикаменту. Виправити ситуацію можна введенням физостигмина внутрішньом'язово.
  3. Лідокаїн. Засіб здатне практично відразу ж придушити судоми будь-якого типу у малюків, якщо зробити внутрішньовенну ін'єкцію. У терапії, як правило, спочатку вводять насыщающую дозу, потім використовують крапельниці.
  4. Фенобарбітал. Застосовується для профілактики і лікування. Призначається, як правило, при слабких нападах, тому що результат від застосування розвивається 4-6 години. Основний плюс медикаменту - дія у дітей може тривати до 2 діб. Хороші результати спостерігаються при одночасному прийомі з сибазоном.
  5. Гексенал. Сильний препарат, але чинить пригнічувальну дію на дихання, що сильно обмежує його застосування у дітей.

Протисудомні препарати нового покоління

При виборі препарату лікар повинен обов'язково враховувати походження патології. Протисудомні препарати нового покоління спрямовані на вирішення більшого спектру причин, викликати мінімальну кількість побічних ефектів. Розробки ведуться постійно, тому з часом з'являються все більш сучасні засоби, які не можна купити в інтернет-магазині або замовити додому. Із сучасних варіантів виділяють такі ефективні протиепілептичні препарати нового покоління:

  1. Дифенін– показаний при серйозних нападах, невралгії трійчастого нерва.
  2. Заронтин (він же Суксілеп). Засіб, яке довело високу ефективність, проводити лікування потрібно обов'язково безперервно.
  3. Кеппрамістить речовину Леветирацетам, механізм його впливу на організм до кінця не вивчений. Фахівці припускають, що медикамент впливає на рецептори гліцину і гамма-аміномасляної кислоти. Підтверджено позитивний ефект при лікуванні Кеппрой генералізованих нападах епілепсії і парціальних припадків.
  4. Осполот– протисудомний засіб нового покоління, дія активної речовини до кінця не вивчено. Виправдане застосування медикаменту при парціальних епі-припадках. Лікар призначає добову дозу, яка повинна бути розділена на 2-3 прийоми.
  5. Петнидан– активна діюча речовина називається етосуксимід, високо ефективно при лікуванні абсансів. Обов'язково необхідно погоджувати прийом з лікарем.

Побічні ефекти протисудомних препаратів

Велика частина протисудомних засобів відпускається за рецептом, недоступний у вільному продажу. Це пов'язане з великою кількістю та високим ризиком прояву побічних ефектів при передозуванні медикаментами. Правильно підібрати препарат може лікар, грунтуючись на результатах аналізів, самостійно купувати ліки не рекомендується. Найпоширенішими побічними ефектами протисудомних препаратів при порушенні правил прийому стають:

  • невпевненість при ходьбі;
  • запаморочення;
  • блювота, сонливість, нудота;
  • двоїння в очах;
  • пригнічення дихання;
  • алергічні реакції (висип, погіршення кровотворення, печінкова недостатність).

Ціна на протисудомні препарати

Більшість медикаментів можна знайти в каталозі на сайтах аптек, але для деяких груп засобів вам знадобиться рецепт лікаря. Вартість на ліки може відрізнятися в залежності від виробника, місця продажу. Орієнтовна ціна на протисудомні препарати по московському регіону наступна:

Найменування

Ціна, рублів

Кеппра 30 шт., 250Мг

760-950

Дроперидол 0,25%, 1 ампула

58-70

Седкусен, 20 шт. таблетки.

Від 25

Фенитон, 200 шт. по 100 мг.

Від 4000

Відео: протиепілептичні засоби

Протиепілептичні засоби. Дифенін, карбамазепін, ацедіпрол, фенобарбітал.

Відгуки

Антон, 34 рокиШукав аналог Фінлепсину, щоб по дії був схожий, але коштував недорого. Добре підійшов Карбамазепін, це вітчизняні ліки від епілепсії. Ефективність показали обидва препарату, то останній коштує набагато дешевше, тому вибір впав на нього. Перед зміною препарату проконсультувався з лікарем (це обов'язково).
Сергій, 38 роківЛікар порекомендував змінити Фінлепсин на Ретард, оскільки в моєму випадку він підходить набагато краще. Вигідно відрізняється новий варіант тим, що присутня заспокійливий ефект. Ще одним плюсом вважаю необхідність приймати його тільки один раз в добу, а не тричі на день. Даний протисудомний медикамент легко знайти в аптеках.
Олена, 28 роківУ підлітковому віці поставили епісиндром (рідкісні напади судом), спочатку пробувала просто пити протисудомні трави, але після пари припадків, коли потрапила в лікарню, вирішила використовувати препарати. Прописали Бензонал 3 рази за день, за 5 років прийому напади більше не повторювалися, але я знизила дозування з 3-х таблеток до 1 за добу.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!